Przyszłość w Twoich rękach: interaktywne spotkania młodzieży na rzecz zrównoważonego rozwoju i edukacji globalnej

XXI wiek jest pełen wyzwań. Kryzys klimatyczny, nierówności na świecie i pandemie - to tylko niektóre z nich. Podczas warsztatu zastanowimy się, jak młodzi ludzie mogą się z tymi wyzwaniami zmierzyć i zaangażować we współtworzenie zrównoważonego świata. Poznamy edukację globalną jako sposób na budowanie odpowiedzialności za współczesny świat i gotowość do mierzenia się z globalnymi wyzwaniami.

 

Zaznajomimy się z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Poznamy także metody do wykorzystania w pracy z młodzieżą w przestrzeni offline i online. Stworzymy wspólnie zbiór dobrych praktyk dla osób organizujących spotkania i wymiany młodzieżowe z uważnością na środowisko i zasady zrównoważonego rozwoju. Seminarium będzie także przestrzenią do wymiany doświadczeń i spotkania z osobami pracującymi z młodzieżą w edukacji pozaformalnej oraz nauczycielami i nauczycielkami z Polski i Niemiec. Będziemy pracować warsztatowo, korzystać z interaktywnych metod i narzędzi. Ważne będą dla nas holistyczne podejście, dbałość o środowisko i zrównoważony rozwój.

Następny termin:

Termin wkrótce

timer.png

2x 90 min.

Język: polski i niemiecki

Grupa docelowa

Nauczyciele i nauczycielki, trenerzy i trenerki, edukatorzy i edukatorki, osoby pracujące z młodzieżą z Polski i Niemiec zainteresowane edukacją globalną i edukacją na rzecz zrónoważonego rozwoju

Termin wkrótce